Dzieci ze słupskiego przedszkola “Tęczowa Dolina” uczą się programowania. Jest, to jedna z 18 placówek w Polsce, która bierze udział w programie “Mistrzowie Kodowania”. Ma on na celu zachęcić młodych ludzi do programowania oraz nauczyć współpracy z kolegami.

Pierwsza pracownia Mistrzów Kodowania została uruchomiona we współpracy z firmą Samsung Polska. Dzięki tej współpracy słupskie dzieci mają dostęp do nowych technologii i metod edukacji – twierdzi Robert Biedroń, prezydent Słupska.

Program ten nie jest nowy, gdyż prowadzony jest już od dwóch lat. Dzięki niemu wiele młodych ma szansę zapoznać się, z podstawami programowania. Dopiero od 2018 r. program został rozszerzony o przedszkola. Na tą chwilę 18 przedszkoli i 1000 dzieci z całej Polski bierze udział w programie.

Przystąpienie “Tęczowej Doliny” do programu zaproponował prezydent Słupska. Co ciekawe, z miejskiego budżetu nie wydano ani złotówki na zrealizowanie tego pomysłu. Wszystkie potrzebne rzeczy zostały zakupione przez mecenasa akcji.

Nauka rozpoczyna się nie od komputera, ale od zwykłej maty animacyjnej ze specjalnymi elementami przypominającymi pulpit komputera. Praca na komputerach i tabletach ma stanowić, tylko dodatek

Na początku dzieci uczą się logicznego myślenia, pracy z rówieśnikami oraz ćwiczą zapamiętywanie. Następnie uczą się programowania w języku Scratch. Na tym etapie tworzą już proste gry i programy. Najciekawsze projekty publikowane są na stronie społecznościowej Mistrzów Kodowania.

W zachodniej Europie rzadko są spotykane takie programy jak Mistrzowie Kodowania. Uczniowie w Anglii od 5 roku życia uczą się podstaw z zakresu programowania. Oprócz tego kładziony jest większy nacisk na matematykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj